2 Dzień Doktoranta

21 maja 2018 roku na Wydziale Filologicznym odbył się II Dzień Doktoranta organizowany przez Uczelnianą Radę Samorządu Doktorantów Uniwersytetu Łódzkiego. Oczywiście nie mogło na nim zabraknąć naszego Wydziału! Reprezentowali nas doktoranci Studiów Doktoranckich Nauk o Polityce otwartych w tym roku akademickim. Oprócz licznych atrakcji, w postaci szkoleń Narodowego Centrum Nauki, konkursów i wykładów (m.in. władz uczelnianych UŁ oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów), każdy z wydziałów zaprezentował stoisko promocji swej oferty studiów III stopnia. Z radością stwierdzamy, iż stoisko WSMiP cieszyło się żywym zainteresowaniem i zgromadziło wokół siebie wielu gości!

Wyeksponowany został aspekt międzynarodowy naszych studiów. Doktoranci wystąpili w oryginalnych strojach pochodzących z regionów ich zainteresowań naukowych. Można było skosztować tradycyjnych przysmaków orientalnych, arabskich oraz meksykańskich. Do dyspozycji odwiedzających przygotowany został również kącik książki, w którym prezentowaliśmy wybrane publikacje z zakresu politologii autorstwa naszych pracowników naukowych. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt kaligrafii, w którym studenci z pomocą doktorantów, mieli szansę nauczyć się zapisywać swoje imię w języku arabskim, hindi lub japońskim. Odwiedzający mieli szansę zadać pytania doktorantom, dowiedzieć się, na czym polegają studia doktoranckie, a także zapoznać się z ich nową ofertą: programem studiów oraz szerokim wachlarzem tematycznym w Katedrach na naszym Wydziale.

Natalia Zajączkowska

Przewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów WSMiP UŁ

 • 75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
  75. ROCZNICY DEPORTACJI ŻYDÓW ZACHODNICH DO LITZMANNSTADT GETTO
 • Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
  Graduation Day of International Marketing and photo session 11.12.2015
 • Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
  Christmas Eve meeting with International Marketing Students - 16.12.2015
 • Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
  Spotkanie wigilijne pracowników WSMiP - 17.12.2015
 • Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
  Uroczystość wręczenia dyplomów studentom Polsko-Francuskich Studiów Zarządzania typu MBA
 • Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
  Oferta edukacyjna WSMiP UŁ
 • 10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
  10th Lodz East Asia Meeting Zakład Azji Wschodniej UŁ
 • „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
  „POLAND AND GERMANY: HOW TO RESPOND TO RUSSIA?”
 • Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
  Krótka relacja z obchodów 70-lecia UŁ na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych
 • Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)
  Dr Magdalena Cieślak (Zakład Dramatu i Dawnej Literatury Angielskiej, UŁ) przeprowadza wywiad z dr Imke Lichterfeld, University of Bonn, na temat oddziaływania i znaczenia renesansowej tragedii dla współczesnego odbiorcy (październik 2013)